Відділення наук про Землю
- Література
- Електронні книги
- Наукові фільми
- Нормативна та інструктивна база
- Темарії робіт
- Вимоги до оформлення робіт
- Тристоронні угоди
- Конкурси
- Аналітика участі учнів у конкурсі-захисті
1. Алфьоров М. А. Урбанізаційні процеси в Україні в 1945–1991 рр: Монографія. — Донецьк: Донецьке відділення НТШ ім. Шевченка, ТОВ «Східний видавничий дім», 2012.
2. Безуглий В. В. Економічна ї соціальна географія зарубіжних країн. — Київ: Академія, 2007.
3. Биченко Л. А. Актуальні питання розвитку міських агломерацій // Актуальні проблеми державного управління. — 2011. — № 2 (40).
4. Бородін Є. І., Іваненко В. В., Недосєкіна Т. В. Дніпропетровщина історія рідного краю. — Дніпропетровськ: Дніпрокнига, 2008.
5. Всеукраїнський комітет статистики [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/
6. Державна служба України з надзвичайних ситуацій «Огляд стану забруднення навколишнього природного середовища в Україні у 2013 році за даними спостережень мережі національної гідрометслужби України».
7. Дніпропетровський обласний комітет статистики [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://dneprstat.gov.ua/
8. Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара «Методичні вказівки до виконання практичних робіт із дисципліни «Географія рідного краю».
9. Заставний Ф. Д. Економічна і соціальна географія України. — Київ: Форум, 2000.
10. Зеленська Л. І., Афанасьєв О. Є. Географія рідного краю. Дніпропетровщина. — Дніпропетровськ: Дніпрокнига, 2006.
11. Ісаєв Д. В., Гісем О. І., Мартинюк О. О. Атлас з історії України 7 клас, ЗАТ «Інститут передових технологій».
12. Історія міст і сіл Української РСР. Том 4. Дніпропетровська область. — К.: Головна редакція УРЕ АН УРСР, 1971.
13. Масляк П. О., Олійник Я. Б., Степаненко А. В. Словник – довідник учня з економічної та соціальної географії світу. — Київ: Лібра,1996.
14. Масляк П. О., Шищенко П. Г. Географія України. — Київ: Зодіак-еко, 1996.
15. Олійник Я. Б., Степаненко А. В. Вступ до соціальної географії: Навч. посіб. — К.: Т-во «Знання», 2000. – (Вища освіта ХХІ століття).
16. Паламарчук Л. Б., Гільберг Т. Г., Безуглий В. В. Географія: піруч. для 10 кл. загальноосвіт. навч. закл. — Київ: Генеза, 2010.
17. Пасенко Л., Сорока М., Капіруліна С., Паламарчук Л. Новий довідник «Географія». — Київ: Казка, 2010.
18. Проект «Стратегія розвитку Дніпропетровської області на період до 2020 року».
19. Симагін Ю. А. «Територіальна організація населення». — Москва, 2005.
20. Топчієв О. Г. Основи суспільної географії. — Одеса: Астропринт, 2009.
21. Трейвіш А. Т., Нефедова Т. Г. Теорія диференціальної урбанізації [Електронний ресурс]. — Режим ддоступу: http://www.demoscop.weekly
22. Ходько Н., Жолудь О., Алієва О., Романюк О. Профіль Дніпропетровської області: демографія, економіка, екологія, бюджет.
23. Шматько О. Є., Байназаров А. М., Височин М. Ю. Практичний довідник «Географія за всією шкільною програмою». — Харків, 2009.
Дніпропетровського відділення Малої академії наук України
геолого-географічного напряму 2017
«Україна очима молодих» учнів МАН (травень 2017)
Досягнення жовтоводських школярів
До участі запрошуються учні закладів загальної середньої освіти і вихованці закладів позашкільної освіти.
Структура конкурсу:
1. Реєстрація.
2. Навчання в онлайн-форматі. Навчальна програма поєднує курс екології та курс роботи з даними ДЗЗ. Учні, які пройшли навчання, отримають сертифікат.
Конкурс проєктних робіт:
- проєктні роботи мають бути надіслані на пошту [email protected] з 1 грудня до 1 березня (заочний етап конкурсу);
- журі Конкурсу розглядає подані учасниками проєктні роботи і визначає учасників II етапу;
- список учасників ІІ етапу Конкурсу (15 осіб за рейтингом) публікується на сайті НЦ «МАНУ» не пізніше ніж за один місяць до початку проведення ІІ етапу;
- II етап Конкурсу проводиться у формі захисту проєктних робіт.
Положення про Всеукраїнський конкурс "Еко-погляд"
Статистична інформація
про результати участі вихованців Дніпропетровської Малої академії наук учнівської молоді
у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт
учнів-членів Малої академії наук України
Відділення наук про Землю
2015-2016 н.р.
Секція | Місце проживання | Кількісний розподіл переможців за класами навчання | |||||||||
Обласний центр | Міста, районні центри | Села, селища міського типу | Усього | ||||||||
кількість | 8 – 9 клас | 10 клас | 11 клас | ||||||||
учасників | переможців | учасників | переможців | учасників | переможців | учасників | переможців | ||||
Географія та ландшафтознавство | 4 | 1 | 12 | 3 | - | - | 16 | 4 | 4 | 3 | 6 |
Геологія, геохімія та мінералогія | - | - | 7 | 3 | - | - | 7 | 3 | 2 | 1 | 4 |
Кліматологія та метеорологія | - | - | 1 | 1 | - | - | 1 | 1 | - | - | 1 |
Гідрологія | - | - | 2 | - | - | - | 2 | - | - | - | 2 |
РАЗОМ: | 4 | 1 | 22 | 7 | - | - | 26 | 8 | 6 | 4 | 16 |
Статистична інформація
про результати участі вихованців Дніпропетровської Малої академії наук учнівської молоді
у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт
учнів-членів Малої академії наук України
Відділення наук про Землю
2016-2017 н.р.
Секція | Місце проживання | Кількісний розподіл переможців за класами навчання | |||||||||
Обласний центр | Міста, районні центри | Села, селища міського типу | Усього | ||||||||
кількість | 8 – 9 клас | 10 клас | 11 клас | ||||||||
учасників | переможців | учасників | переможців | учасників | переможців | учасників | переможців | ||||
Географія та ландшафтознавство | 11 | 1 | 4 | 3 | 1 | - | 16 | 4 | 1 | 6 | 9 |
Геологія, геохімія та мінералогія | 4 | 2 | 17 | 8 | - | - | 21 | 10 | 13 | 7 | 1 |
Кліматологія та метеорологія | - | - | 1 | 1 | 1 | - | 2 | 1 | 1 | - | 1 |
Гідрологія | 1 | - | - | - | 1 | 1 | 2 | 1 | - | 1 | 1 |
РАЗОМ: | 16 | 3 | 22 | 12 | 3 | 1 | 41 | 16 | 15 | 14 | 12 |
Статистична інформація
про результати участі вихованців Дніпропетровської Малої академії наук учнівської молоді
у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт
учнів-членів Малої академії наук України
Відділення наук про Землю
2017-2018 н.р.
Секція | Місце проживання | Кількісний розподіл переможців за класами навчання | |||||||||
Обласний центр | Міста, районні центри | Села, селища міського типу | Усього | ||||||||
кількість | 8 – 9 клас | 10 клас | 11 клас | ||||||||
учасників | переможців | учасників | переможців | учасників | переможців | учасників | переможців | ||||
Географія та ландшафтознавство | 2 | - | 11 | 4 | 2 | - | 15 | 4 | 2 | 5 | 8 |
Геологія, геохімія та мінералогія | 7 | 4 | 11 | 2 | 1 | - | 19 | 6 | 5 | 9 | 5 |
Кліматологія та метеорологія | - | - | 1 | 1 | - | - | 1 | 1 | - | 1 | - |
Гідрологія | 3 | - | 3 | 2 | - | - | 6 | 2 | - | 1 | 5 |
РАЗОМ: | 12 | 4 | 26 | 9 | 3 | - | 41 | 13 | 7 | 16 | 18 |
Статистична інформація
про результати участі вихованців Дніпропетровської Малої академії наук учнівської молоді
у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт
учнів-членів Малої академії наук України
Відділення наук про Землю
2018-2019 н.р.
Секція | Місце проживання | Кількісний розподіл переможців за класами навчання | |||||||||
Обласний центр | Міста, районні центри | Села, селища міського типу | Усього | ||||||||
кількість | 8 – 9 клас | 10 клас | 11 клас | ||||||||
учасників | переможців | учасників | переможців | учасників | переможців | учасників | переможців | ||||
Географія та ландшафтознавство | 4 | 1 | 13 | 5 | - | - | 17 | 6 | 2 | 9 | 6 |
Геологія, геохімія та мінералогія | 5 | 2 | 10 | 3 | 1 | - | 16 | 5 | 2 | 10 | 4 |
Кліматологія та метеорологія | - | - | 2 | 1 | - | - | 2 | 1 | - | - | 2 |
Гідрологія | 4 | 1 | 3 | 2 | - | - | 7 | 3 | 2 | 3 | 2 |
РАЗОМ: | 13 | 4 | 28 | 11 | 1 | - | 42 | 15 | 6 | 22 | 14 |
Статистична інформація
про результати участі вихованців Дніпропетровської Малої академії наук учнівської молоді
у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт
учнів-членів Малої академії наук України
Відділення наук про Землю
2019-2020 н.р.
Секція | Місце проживання | Кількісний розподіл переможців за класами навчання | |||||||||
Обласний центр | Міста, районні центри | Села, селища міського типу | Усього | ||||||||
кількість | 8 – 9 клас | 10 клас | 11 клас | ||||||||
учасників | переможців | учасників | переможців | учасників | переможців | учасників | переможців | ||||
Географія та ландшафтознавство | 2 | - | 5 | 3 | 1 | - | 8 | 3 | 1 | 3 | 4 |
Геологія, геохімія та мінералогія | 4 | 2 | 8 | 3 | 1 | 1 | 13 | 6 | 2 | 2 | 9 |
Кліматологія та метеорологія | - | - | 3 | 2 | - | - | 3 | 2 | 1 | - | 2 |
Гідрологія | 2 | - | 2 | 2 | 4 | 2 | 8 | 4 | - | 5 | 3 |
РАЗОМ: | 8 | 2 | 18 | 10 | 6 | 3 | 32 | 15 | 4 | 10 | 18 |