23 лист. 2018
Команда Дніпропетровського відділення Малої академії наук України гідно представила власні розробки на ІХ Всеукраїнській науково-технічній виставці інновацій та творчих проектів "Майбутнє України".
Всеукраїнська науково-технічна виставка інновацій та творчих проектів "Майбутнє України" щороку проводиться Національним центром "Мала академія наук України" із метою виявлення та підтримки обдарованих дітей, популяризації, пропагування досягнень учнів МАН у науково-дослідницькій та конструкторсько-винахідницькій діяльності та залучення учнівської молоді до науково-технічної творчості.
Виставка проходила з 21 по 23 листопада 2018 року на базі Міжнародного форуму інновацій "Innovation Market" у місті Києві.
![](https://lh3.googleusercontent.com/l85iJxU_3GfR06BbDlSQV4tqoUTHVbDJY0xU4lFjBousXQjzI0pLT6kto1QV70qGw-gsehdjMlXYNOXrorRXcEob5ePLUOF8KT0YUoST_ISX8nTCldGQMRsxBYHaRRQqKPj8LD4jiZcxaiaUWHjpaZCHJs4UHxahwtwxBUWHE6cniSlOo7UNycYcG2IM-71vwkJdaRuzO3ynmmZ1ffb6P6As9DODEYtmVNc6VsRpD8-MHGLDJJ6x6ZgEQo6u4o54BldyS67YSYSdG_FWENkxSIkyvx54Txi8bQrOC9TUXDT2um4VczU21_PExLdNoKZTv5jaJgt1HACe8yKcvhE5PbB4HhqyzaVOOLdPf0IjFiMtscYgFoppVc4WiRGuPySrabHrTDXdWzBmGnAa1aAxfqDLojTSRq88zIobAbrgESzVvnpF4N9lToJFRf2Q9Q1PlJZgOQjqA7_3IodxX5KTHgdb2p1m4IaodGCpRUzFbqvgKb66ux__m47XVj7gHRBKACsVujQAkyr5FB-ExZfx6BNtCWLv5NnK6U9Df_YNLO1fphHBxA4Y0RnG9BFrBW-E2V6Lr3a_wUU1NUmjtPLQHIX-cvdHKQvCSsPbivjcd-d7JJEHmPvGz7la5vDshQewY3SBS7e8dKy7pds8UX5X-bdi=w900-h600-no)
Цього разу МАНівці представляли наступні власні розробки: Ігор Шибка, учень 10 класу Комунального закладу освіти "Спеціалізована школа №129 фізико-математичного профілю" Дніпровської міської ради, вихованець КПНЗ "Міська станція юних техніків" Дніпровської міської ради, – винахід "Голосовий інформатор-сонар до компенсації втраченого зору"; Кузьменко Валерія, учениця 11 класу Комунального закладу освіти "Фінансово-економічний ліцей" Дніпровської міської ради, – робота "Альтернативні складні коогулянти для очищення стічних вод" та Арієнчук Олексій, учень 10 класу Криворізького Покровського ліцею, вихованець КПНЗ "Станція юних техніків Покровського району" Криворізької міської ради, – проект "Модель трактора-самонавантажувача Ера".
![](https://lh3.googleusercontent.com/WWG5A7fRws1oS4KRkcUbqfjOHF9fr_dlzKAYfUmHK4OSN3nXHB8YPDAa20Cqi6bbZkv0y8UyByObCY_YW2yXIb-fzTB8B00CixejLYsC38NNEFQgrW1hDiLdxjH41NeUNtQWsXOyGnSjkVQmkrDY2jsPOBZ70pJVF9kM-VPqqjiKYRBaLIX-SPI5__SPb_Yi6Vs6PgVA16y5ri9Djrs8FaxPOYRr_UZfiSFfDoENeJ4FpgT1S7boL9CfLbKHL06lXuAEEyWIqHNpwRarLqf8S-awwsllJ3pNFPocdLUgQ9PeTdqAmS0fvDdALFlXJjEtYBghqwJEzWNAJ2nLV0DLbYzjP6HeF6AmHG4e_vMf9EFSmVEus4nPQyCQJgmCr8B4T0wXF7TzH-7qWy0KCdxuJTcZMSO7yJiiso2wBYXjDSJYUp5InaylpDIiUeZqFO0eSeeCF7zzpW6HGz2gX6e2Gpk50JiGeAp2iE6P53rJjMbLacTaeE7Sy0jBVVVeNMrYttKQuOnu8lzwKNat_pPA2G1SoOjNDPd3tD0iyhsUNx-OEHeFgE90lENKL81kQXPBHqu1DBxHS4o9klcdfDAvUCZ4_vMGS1IYwChIZoMiuxkDOe50bzfuM3zYtAHzZ4tk3ofJRcxLsqy7a1v7UKTyv-zu=w704-h938-no)
За висновками експертного журі конкурсу в номінації "Електроніка та приладобудування" Ігор Шибка посів І місце з загальною кількістю 100 балів; у номінації "Технічна творчість та винахідництво" Олексій Арієнчук здобув ІІІ місце, набравши 78 балів; Валерія Кузьменко нагороджена дипломом учасника виставки.
Крім виставки-конкурсу, на якій учні захищали свої дослідницько-експериментальні проекти, на учасників чекали цікаві лекції від провідних українських вчених та майстер-класи.
![](https://lh3.googleusercontent.com/96xKag5McEaCj5OCA3BQ_oydcpLRzAnAg3VDNiN5eQelcDhP10XRo0DpAkQQT-56x-60vSdqgdfw-WwWx8xl1Z2hXO0tMIwCDBoQ9gzexeVAWs5YSQdUE50JNPy8MonVter1hT__0dGoRw3zCvEJGxtw7jmEJIWTLOIiqgYSfdzs4EmAgPQAMNjzGmyCcBob-1TWq2_i2OEYRQ-W_1wIzlYzb1Cabnp0YXou9qA2Lbvke0jQBr_E-0ZD2nQl_EzYiHVPnmdVQt8akGekSidKYPQO7J-7R8pgKYRALWwlgA6UPZjDYlTZBsBqencwiXmksDlD_d6fOPg0IkVF0658bUWAU__l7pHIffBdrEoh0qZe1Nxc9Bf1tKNHebQMfgw8nGBsleOfLhhE7taDNLuXP3wOiHDVm2iakTCaZyrCVh4ioPC2Yjgapx5eKyp_CnhxdTes78bvpu0nesnOqUKC6xpeB0O6zUDNSgabjzotjeWbSRCSB0riYmaVEwLpFB7YsoucoWGDyg75D6my17jhb0yVlszGnm0_hMTFXyoQSGkTtj_6R9HD_8EGoekZx9dMyHph0Ba-D9UJQazOgN8HwGvGlMwWqH0XoiYghwHSov_FyoF8WaqJdQ8mMmXTVxO5hezOrqa7ZoJlGS7nrmFLw6Py=w1251-h938-no)
Методист Дніпропетровсьокго відділення Малої академії наук України Бондаренко Олександр Володимирович, який супроводжував учасників виставки-конкурсу, зазначив, що пошуково-дослідницькі та конструкторські роботи юних винахідників мають різноманітну спрямованість і можуть претендувати на їх практичне впровадження в різних галузях науки і техніки.
Вітаємо наших переможців та учасників конкурсу. Бажаємо їм подальшого розвитку, творчого натхнення та майбутніх перемог!